Koçluk

Agile’ın özünde insan odaklılık vardır. Sistemin iyi işlemesi için takım içi iletişim ve sorumluluklar çok önemlidir. Bu sebeple işin insan tarafını özellikle de dönüşüm başlangıcında çok iyi gözlemlemek ve gerekli noktalarda destek olmak gereklidir.

Agile koçluğun, dönüşüm danışmanlığı kapsamına entegre olarak konumlandırması gerektiğine inanıyoruz. Danışmanlık kapsamında dönüşümün başlangıcından, işleyişine, sonuçların değerlendirilmesine kadarki süreçte yapılacakları, ritüelleri, sonuç değerlendirmelerini yönlendiriyor ve destekliyoruz.

Agile ritüelleri ve çalışmaları kapsamında takım içi iletişim, bireysel bazda davranışsal yaklaşımlar ve tüm bunların iş yapış şekline etkisini koçluk bakışıyla inceliyoruz. Doğru noktalarda yansıtmalarla ve sorularla koçluk yapıyor, takımın açık, şeffaf ve doğru iletişim kurabilmesi destekleyerek agile dönüşümün verimliliğini artırtmayı ve sürekliliğini sağlamayı hedefliyoruz.

Agile dönüşümün içselleştirildiği kurumlarda da herhangi bir zamanda agile takım koçluğuna ihtiyaç duyulabilir. Her bir proje kendi içinde farklı dinamikleri barındırır ve zaman zaman koçlukla desteklenmeye ihtiyaç duyabilir. Bunun için sprint ve retrospektif toplantıları gibi etkinliklere uzman koçlarımız eşlik ederek sorunu saptıyor; takıma koçluk yaparak sorunu çözebilmelerine destek oluyoruz.

Agile Takım Koçluğu

Agile dünyasına giriş yapmak isteyen organizasyonlara veya agile projelerde yer alacak olan ekip üyeleri için ideal bir başlangıç noktasıdır.

Agile Yönetici Koçluğu

Yöneticilerin agile dönüşüm sürecine etkin bir şekilde liderlik etmelerini sağlar. Kültür dönüşümünde, ceo’ların gerçek hikayelerinden örnekler içerir.

Agile Dönüşüm Koçluğu

Koçluk, olmazsa olmazımız. Agile dönüşüm için sunduğumuz agile koçluğun yanı sıra, organizasyonel ve bireysel olarak hazır olunması, kültürün temellendirilmesi, gerek organizasyonun vizyonu gerekse ekibin her bireyi için şeffaf, açık ve içselleştirilebilir değerlerin uyumlanmasına yönelik takım koçluğu hizmetleri sunuyoruz.

Çevik dönüşüm hakkında uzmanlarımızdan bilgi almak ister misiniz?