Dönüşüm Danışmanlığı

Agile dönüşümün metodolojisi nedir?

Agile dönüşüm danışmanlığında, insan odaklılık ve şeffaflık bizim için önemlidir. Çalışmanın başından sonuna kadar birlikte yürüyeceğimiz bir yol haritası çizer; bu yol haritasını kurumun ihtiyaçlarına özel yapılandırırız. Bazen dönüşüm kısa sürede yapılabilirken, bazen de pilot uygulamalarla başlayıp yaygınlaştırılabilir. Yöntemimiz, tamamen kurum ihtiyaçları ve dönüşüm ihtiyaçlarına bağlıdır.

Eğer istenirse, pilot proje seçimlerinde ve ekip oluştururken destekleriz. 

Sizden alacağımız dönüşüm danışmanlığı neleri kapsıyor?

Sizinle yapacağımız değerlendirmeler sonucunda, agile dönüşüm sürecinin yol haritasını belirler; tüm detaylarıyla danışmanlık hizmetimizi sunarız. Sürecin başarısının sizin ve bizim ekip olarak iyi çalışmamıza bağlı olduğunun bilincindeyiz. Tamamen ihtiyaçlarınıza uygun olarak şekillendirdiğimiz yol haritasındaki adımlarda, gerek danışmanlık gerek eğitim ve koçluk hizmetlerimizle yanınızda oluruz. Örneğin, süreç başlangıcında pilot proje seçiminde, agile ritüelleri içerisinde yer alırız. Üst yönetim ve ekiplerin eğitim ihtiyaçlarını saptar; bunları tamamlamak üzere eğitimler sunarız.

Agile sistematiğini dönüşüm öncesi veya başında deneyebilir miyim?

İstenirse hızlandırılmış bir simülasyon deneyimi sunabiliriz. Böylece çalışanların geri bildirimleri ile zenginleştirilmiş bir yol haritasıyla başlamak mümkün olur.

Agile benim için uygun bir yöntem mi?

Agile dönüşüm için kurum veya kurumun ilgili departmanının bu sisteme uygunluğuna bakarız.

Agile’a hazır mıyım?

Agile dönüşümün başarısı için kurumun bu dönüşüme hazır olması çok önemlidir. Dolayısıyla biz öncelikle kurumun mevcut durumunu tespit eder; bu tespiti yaparken kurumla veya kurumun ilgili departmanıyla birlikte çalışırız. Bu değerlendirme, teknik temellerin yanı sıra özellikle insan odaklıdır.

Agile’a hazır olma seviyesini her yönden değerlendirerek tespit ederiz. Bu yaklaşımımız sayesinde dönüşümün kalitesini ve sürekliliğini en yüksek düzeyde tutabilmeyi hedefleriz.

Agile dönüşüm için altyapı ihtiyaçlarım neler?

Agile dönüşüm, insan odaklılık ve şeffaf iletişim temellerine oturur. Dönüşüm sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi ve insan odaklı iletişimin doğru yapılabilmesi için birtakım ihtiyaçlar olacaktır. Bunlar yazılım veya donanım ihtiyaçları olabilir. Bu ihtiyaçlara yönelik değerlendirme yapar, tamamlanma aşamasında destekçiniz oluruz.

Çevik dönüşüm hakkında uzmanlarımızdan bilgi almak ister misiniz?